******************************************************************************************************************************************************************************************
ŘÍKÁ SE, ŽE
 
LÁSKA PROCHÁZÍ ŽALUDKEM

NYNÍ I FINANČNÍM KONTEM

DOBROU CHUŤ !


 

Zavařování v mikrovlnce

(podle ing. Jaroslava Balaštíka)

Postup:

Naplněné sklenice, uzavřeme nejlépe šroubovacími víčky a dáme do mikrovlné trouby.Je dobré na talíř mikrovlnky položit plastovou misku pod květináče odpovídající velikosti, pro případ přetečení obsahu.

Doba sterilování jedné sklenice: obsah  0,7 l  je 5 - 6 minut x počet sklenic.(5 sklenic sterilujeme 30 minut). Obsah  0, 3 l  sterilujeme  3 minuty. Zase násobíme počet sklenic počtem minut. Troubu nastavíme na 700 W !!! Ořechová jádra zavařujeme 1 skl. 0,7 l, pouze 2 minuty. Nikdy nezavařujeme jen jednu sklenici - obsah by se převařil !!!

Je možné sterilovat maso, polévky aj. polotovary. Zde je nutné nechat prostor mezi obsahem a víčkem alespoň 2,5 cm. Dobu sterilování na jednu sklenici zvýšíme u sklenic 0,7 l na 8 -10 minut, u menších sklenic na 5 - 6 minut. Používáme vždy sklenice se šroubovacím uzávěrem! Polotovary však nikdy  nezahušťujeme moukou, to dokončíme až před použitím.

Některé tvrdší ovoce nebo zeleninu můžeme zavařořovat i déle. V tom případě vaříme méně sklenic, tak , abychom se vešli  do časového nastavení trouby.Po vyjmutí sklenice otočíme, asi na 5 minut, dnem vzhůru, aby se obsah stejnoměrně prohřál.

20.02.2008 09:49:20
pilana

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (13188 | 34%)
Ne (12722 | 33%)
NA SHLEDANOU A DĚKUJI ZA VAŠI NÁVŠTĚVU !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one