******************************************************************************************************************************************************************************************
ŘÍKÁ SE, ŽE
 
LÁSKA PROCHÁZÍ ŽALUDKEM

NYNÍ I FINANČNÍM KONTEM

DOBROU CHUŤ !


 
Domácí chleba - obrázek

Domácí chleba - obrázek

Suroviny:

1/2 l vody (2 hrnky), 700 g hladké mouky (5 hrnků), 2 PL suš. droždí, 2 KL soli, 2 KL kmínu,     1 KL cukru, 2 PL octa, 1 PL mouky a 3 PL mléka na kvásek
Postup:  z vlažného mléka, mouky droždí a cukru uděláme kvásek.Do pekárny nalejeme vlažnou vodu, přidáme napěněný kvásek, mouku se všemi přísadami a ocet. Zapneme program DORT a necháme vymíchat těsto - hlídáme konec, aby se nezačalo péct! Těsto přendáme do mísy, zakryjeme utěrkou a necháme kynout 1 hodinu dokud se objem těsta nezdvojnásobí. Pak těsto promícháme vařečkou a necháme kynout asi 20 minut.Poté těsto vyndáme na vál a řádně propracujeme rukama - podsypáváme moukou.Utvoříme šišku, kterou položíme na plech s pečícím papírem a necháme řádně nakynout - aspoň 30 minut.
Troubu nahřejeme na 250°C, na dno dáme kastrůlek s vodou a vložíme vykynutý ,vodou potřený a kmínem posypaný chleba.Zapečeme 5 - 10 minut, pak teplotu snížíme na 190°C a za občasného potírání vodou pečeme ještě asi 50 minut.
Možno použít část mouky chlebové, grahamové - prodlouží se však doba kynutí!
PEKÁRNA: z poloviny surovin upečeme chleba i v pekárně - program KLASIK, mouka: 1 hrnek hl. mouky, 1 hrnek chlebové mouky, 1/2 hrnku graham nebo celozrná.
17.01.2012 18:10:33
pilana

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (13189 | 34%)
Ne (12722 | 33%)
NA SHLEDANOU A DĚKUJI ZA VAŠI NÁVŠTĚVU !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one