******************************************************************************************************************************************************************************************
ŘÍKÁ SE, ŽE
 
LÁSKA PROCHÁZÍ ŽALUDKEM

NYNÍ I FINANČNÍM KONTEM

DOBROU CHUŤ !


 
Nebe v hubě - obrázek

Nebe v hubě - obrázek

Suroviny:

Těsto: 500 g pol. mouky, 200 g ml. cukru, 2 vejce, 200 g tuku, 2 PL mléka, 2 KL jedlé sody, 2 PL medu,

Ořechová směs: 250 - 350 g vlašských ořechů, 80 g kr. cukru, 120 g másla, 3 PL medu,

Krém I : 3 dcl mléka, 1,5 PL Solamylu, 1,5 PL hl. mouky, 250 g másla, 100 g ml. cukru, 1 vanilkový cukr, rum,

nebo

Krém II :  1 balení vanilkového krému Dr.Oetker, 1 Salko, 200 g másla ,rum,
Postup:
Těsto:
všechny suroviny dáme do mísy - mléko smícháme se sodou -a vypracujeme vláčné těsto. Rozdělíme je na dvě části, které vyválíme a přendáme na plechy vyložené peč. papírem. Jeden plech dáme péct na 10 - 15 minut na 200 °C, nebo v hork. s ventilátorem na 175°C. Mezi tím si připravíme ořech. směs.
Ořechová směs: všechny suroviny dáme do kastrůlku a pomalu zahříváme - až se spojí.Ještě horkou směs naneseme na druhý plát a upečeme stejným způsobem.Nandáváme ji na plát po lžících opatrně a stejnoměrně.(Ne ji vylét na těto a roztírat!!!)
Krém I: mléko, Solamyl a mouku vaříme na kaši, kterou za občasného promíchání necháme vychladnout. Pak ji po lžících přimícháváme do vyšlehaného másla s oběma cukry, až vznikne hladký krém..
První placku namašlujeme rumem zředěným trochou vody, necháme vsáknout, potřeme krémem na nějž položíme druhou placku, ořechovou směsí nahoru. Jemně přitlačíme a necháme do druhého dne odležet.
Krém II: vanilkový kém vyšleháme dle návodu, přidáme postupně uvařené a vychlazené Salko - karamel, nakonec zašleháme máslo. Možno dle chuti přidat rum.Tento krém je chu´tově výraznější!!!
29.01.2009 18:50:24
pilana

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (13188 | 34%)
Ne (12722 | 33%)
NA SHLEDANOU A DĚKUJI ZA VAŠI NÁVŠTĚVU !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one