******************************************************************************************************************************************************************************************
ŘÍKÁ SE, ŽE
 
LÁSKA PROCHÁZÍ ŽALUDKEM

NYNÍ I FINANČNÍM KONTEM

DOBROU CHUŤ !


 
STÉVIE 024.JPG
Hrnková bábovka - pistáciová
Suroviny:

2 hrnky pol. mouky, 2 PL STÉVIE- (1 hr. cukru), 1 hrnek zakysané smetany, 1 sáček pudingu s pistáciovou příchutí, 3 vejce, 2 PL oříšků (nebo ovesných vloček), 1 prdopeč, 1 PL rumu,
Postup:  zaskysanou smetanu smícháme s pudingem, přidáme vejce, mouku s prdopečem,rum,STÉVII,ořechy a vše rozmixujeme - prošleháme. Nalejeme do vysypané formy a pečeme 10 minut na 180°C a dalších 20 minut na 160°C.
Ořechová bábovka - hrnková
Suroviny:

4 vejce, 2 PL STÉVIE - (1 hr. cukru), 1/2 hrnku oleje, 1/2 hrnku teplého mléka, 1 prdopeč, 1 hrnek hl. mouky, 1 hrnek vlašských ořechů,

 
Postup:  ořechy pomeleme nadrobno. Vyšleháme si vejce a STÉVII , postupně přidáme olej a mléko, vše dobře promícháme. Do tohoto základu přisypeme ořechy a mouku s kypřícím práškem a opět promícháme. Vylejeme do vysypané formy a pečeme 60 minut na 170°C.
Ořechovo - kávové řezy
ŘEZ 004.JPG
Suroviny:

Těsto:  6 vajec, 1 a půl PL sladidla STÉVIA (6 pl cukru), 2 PL oleje, 6 PL pol. mouky, 1 prdopeč,1 PL kakaa, 1-2 PL ml. ořechů,

Krém:  250 g mletých ořechů, 35 g STÉVIE ( 150 g ml. cukru), 500 ml silnější kávy - (cca 2 PL rozpustné), 250 g másla,

Rum, piškoty, čokol. poleva,

 
Postup:  žloutka vyšleháme do pěny, přidáme olej a prošleháme.Mouku, prdopeč, kakao a ořechy promícháme, zapracujeme do žloutků a po částech přidáváme sníh s bílků, které vyšleháme se špetkou soli.Vylejeme vše na vysypaný plech a pečeme při 170°C asi 15 - 20 minut.Vychladlé, upečené těsto pokapeme rumem, potřeme částí krému, poklademe piškoty namočenými ve zbylé části kávy a na ně natřeme zbytek krému. Nakonec polejeme čokoládovou polevou.
Krém: pomleté ořechy smícháme se sladidlem (cukrem) a přidáváme kávu tak, aby vznikla roztíratelná hmota.
Poleva: rozpustíme si 2 PL másla, přidáme jednu čokoládu na vaření. do čokoládové hmoty přidáme 1 - 2 PL šlehačky.(Nepraská při krájení).
Hrnková dia bábovka
Suroviny:

2 hrnky pol. mouky, 1 prdopeč, 2 PL STÉVIE, 3 vejce, 1 hrnek mléka, 1/4 hrnku oleje, kakao,


Postup:
všechny suroviny zamícháme a vylejeme do vymazané a vysypané formy. Část těsta si necháme, obarvíme kakaem,  přidáme do formy  a pečeme 40 minut na 160°C.
 
Ořechová dia bábovka
Suroviny:

6 ks vajec, 2 a 1/2 PL STÉVIE, 2 dcl oleje, 100 g vlašs. ořechů, 13 vrchovatých PL pol. mouky, trochu prdopeče,Postup: bílky ušleháme se špetkou soli a trochou studené vody, přidáme sladidlo a promícháme.Do hustého sněhu přidáme žloutky a šleháme až těsto zbělá.Poté po troše zašleháváme olej a nakonec pomalu přidáváme mouku s prdopečem a mleté ořechy. Těsto vylejeme do vysypané bábovky a pečeme na 160°C 45 minut v horkovzdušné troubě.
 
Pudinkáče
DIA PEČIVO 007.JPG
Suroviny:

Těsto:   250 ml mléka, 2 dcl oleje, 3 žloutky, 2 a 1/2 KL STÉVIE - (10 KL cukru), 17 g droždí,  400 g hl. mouky, špetka soli,

Krém:  750 ml mléka, 1 PL STĚVIE - (4 PL cukru), 3 puding. prášky - (může být i karamelový), 1 máslo,Postup:
nejdříve utvoříme kvásek  z mléka droždí a sladidla a dáme do pekárny,přidáme žloutky, olej, mouku se solí a spustíme program DORT - do pípnutí a vypneme. Kdo nemá pekárnu zadělá těsto klasickým způsibem.Než těsto zdvojnásobí svůj objem uvaříme si pudink - klasicky - necháme vystydnout.Vykynuté těsto rozdělíme na 35 kousků, každý vyválíme na 20 cm váleček, v polovině jej ohneme a oba prameny stočíme šroubovitě asi na 10 cm. Konce stlačíme dáme na plech vyložený pečícím papírem a necháme ještě chvíli kynout.Pak potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme asi 12 - 15 minut na 180°C. Necháme  vychladit, podélně rozkrojíme a plníme pudingovým krémem.
Krém: Do chladného pudingu zašleháme celé máslo.
Kávové zvonečky
DIA PEČIVO 016.JPG
Suroviny:

250 g hl. mouky, 20 g Stévie, 130 g másla, 2 žloutky, 100 g mletých lískových ořechů, 1/2 prdopeče, 
Postup: ze všech surovin vypracujeme těsto, necháme přes noc odpočinout. Pak vykrajujeme tvary a upečeme na 180°C. Hotové slepujeme máslovým krémem slazeným Stévií do kterého přidáme 1 KL ml. kávy, nebo dia marmeládou. Namáčíme do čokol. polevy.

 
Ořechové věnečky
DIA PEČIVO 018.JPG
Suroviny:

400 g hl. mouky, 25 g Stévie, 260 g másla, 110 ml. vl. ořechů, trochu rumu,

 
Postup: všechny suroviny zpracujeme v těsto, necháme aspoň 2 hodiny odpočinout. Přes nástavec masového mlýnku protlačujeme těsto, stáčíme do malých věnečků a pečeme na 180°C asi 10 minut. Hotové pocákáme čokoládou.


 
Mandlové rohlíčky
DIA PEČIVO 019.JPG
Suroviny:

240 g hl. mouky, 15 g Stévie, 200 g másla, 110 g mletých neloupaných mandlí,

 
Postup: ze všech surovin vypracujeme těsto, necháme v lenici přes noc odpočinout a pak na pomoučeném vále vyválíme delší válečky o průměru asi 1 cm. Ty pak nakrájíme na stejné dílky, utvoříme z nich rohlíčky, které klademe na plech s pečícím papírem. Pečeme na 180°C. Po vychladnutí namáčíme konce v čokoládě.

 
Dia vánočka
Suroviny:

 Kvásek:   0,5 l mléka, 1 kostka droždí, 1 KL Stévie,

 Těsto:   500 g hl. mouky, 500 g pol. mouky, 2 dcl rozpuštěného másla, ( nebo máslo + sádlo), 1 KL soli, 3 žloutky, 1 PL Stévie,
rozinky, mandle,
 
Postup:  nejprve si připravíme kvásek, rozpustíme máslo a mouku nahřejeme v troubě.Do pekárny nalejeme kvásek, přidáme žloutky,Stévii, část mouky a zapneme program DORT. Po chvilce přidáme vlahý tuk a nakonec zbylou mouku a sůl. Po pípnutí přidáme rozinky a po zapracování pekárnu vypneme, těsto přendáme do mísy a necháme asi 2 hodiny kynout. Kdo nemá pekárnu zadělá těsto klasickým způsobem.Vykynuté těsto rozdělíme na 3 díly, každý díl pak na 9 kousků, které rozválíme na delší válečky a pleteme vánočku ze 4, 3 a nakonec 2 dílků.Dáme na plech s peč. papírem, necháme ještě 30 minut kynout.Pak je potřeme rozšlehaným vajíčkem,posypeme mandlemi a pečeme nejdříve 10 minut na 200 °C,  dopékáme na 170°C asi 45 minut.
Z této dávky vyjdou 3 vánočky - nebo 2 větší, pak přizpůsobíme dobu pečení!

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (13188 | 34%)
Ne (12722 | 33%)
NA SHLEDANOU A DĚKUJI ZA VAŠI NÁVŠTĚVU !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one